Awaria ciężarówki w Niemczech – jak rozwiązać ten problem?

Wiele polskich firm oferuje profesjonalne usługi związane z międzynarodowym transportem drogowym. Bardzo często trasy przelotowe oraz miejsca docelowe znajdują się na obszarze Niemiec. Długotrwała jazda na dalekim dystansie poza Polską wiąże się z ryzykiem unieruchomienia auta w wyniku awarii poza granicami naszego kraju. Można na szczęście znaleźć skuteczne wyjście z takiej sytuacji.

Nawet regularnie serwisowane i zadbane pojazdy ciężarowe mogą być narażone na unieruchomienie w wyniku jakiejś nagłej, poważnej awarii. Wielu młodych i niedoświadczonych kierowców ciężarówek boi się możliwości awarii poza naszym krajem. Do niedawna taka sytuacja wiązała się z długotrwałym oczekiwaniem na holownik oraz problematycznym i kosztownym transportem do warsztatu lub bazy. Aktualnie mamy na szczęście dostęp do usług serwisów mobilnych. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Pomoc drogowa TIR na terenie Niemiec

Dobrą wiadomością jest to, że dzisiaj w Niemczech działa wiele firm oferujących skuteczną i fachową pomoc drogową. Pomagają one przy okazji stłuczek, awarii oraz innych niechcianych sytuacji drogowych, w których udział biorą samochody ciężarowe. Główna specjalizacja takich firm to holowanie ciężarówek do warsztatów lub w inne miejsca. Oprócz tego pracownicy pomocy drogowej zajmują się drobniejszymi naprawami na trasie. Firmy takie są wyposażone w duże, solidne holowniki przystosowane do transportu dużych zestawów ciągników siodłowych z naczepami.

Mobilne serwisy ciężarówek w Niemczech i ich oferty

Alternatywą dla pomocy drogowej jest skorzystanie z oferty mobilnego serwisu TIR. W Niemczech działa wiele takich firm, które zajmują się drobnymi oraz bardziej skomplikowanymi naprawami w terenie. Dzięki ich wsparciu można skutecznie i kompleksowo naprawić pojazd bez potrzeby jego holowania do warsztatu stacjonarnego. Takie usługi są bardzo popularne wśród wielu klientów ze względu na szybką naprawę i gotowość pojazdu do dalszej trasy.

Specjaliści z mobilnych serwisów przyjmują zgłoszenia drogą telefoniczną. Określają wówczas rodzaj awarii. Następnie organizują części zamienne i razem z nimi oraz odpowiednim sprzętem udają się na miejsce awarii w celu dokonania naprawy pojazdu ciężarowego.

Mobilne serwisy TIR w Niemczech – oferta polskich usługodawców

W Niemczech działa wiele polskich serwisów mobilnych, takich jak https://serwis-tir-niemcy.pl. Oferują one o wiele bardziej atrakcyjne ceny w porównaniu z niemieckimi firmami tego typu. Co więcej, klient może liczyć na szeroki wybór części zamiennych oraz na fachową obsługę w języku polskim, więc nie będzie problemów z przekazaniem informacji na temat awarii, ze względu na barierę językową.