Holowanie a pomoc drogowa – różnice

Nawet w przypadku posiadania idealnie zadbanego oraz utrzymanego pojazdu, należy liczyć się z możliwością jego awarii i nagłego zatrzymania na trasie. Czasem przyczyną problemu jest poważna awaria, a czasami może to być tylko drobna usterka, po której usunięciu możliwe jest ruszenie w dalszą trasę. Gdy dojdzie do unieruchomienia auta podczas podróży, można próbować samodzielnej naprawy lub holowania na lince przez kogoś znajomego. Możliwe jest też wezwanie fachowców, a także firm zajmujących się autoholowaniem i kompleksową pomocą drogową.

Pixabay/Autor: bayern-reporter_com

Co warto wiedzieć o pomocy drogowej

Stosowanie pojęć autoholowania i pomocy drogowej jest błędne. Nie każda firma holująca oferuje bowiem pozostałe usługi z zakresu kompleksowej pomocy drogowej. W takich firmach pracują wykwalifikowani fachowcy korzystający z profesjonalnego sprzętu. Starają się oni rozwiązać problem na miejscu, a holowanie traktują jako ostateczność, gdy nie da się tego zrobić w terenie.

Firmy zajmujące się kompleksową pomocą drogową oferują wiele różnych typów usług, takich jak na przykład:

  • holowanie pojazdów mechanicznych,

  • naprawa różnych usterek w terenie,

  • wymiana kół oraz opon,

  • dostarczanie paliwa,

  • oznaczanie i zabezpieczanie samochodów oraz miejsca wypadku,

  • odpalanie samochodów na kable,

  • wydostawanie aut z rowów,

  • odpompowanie nieprawidłowo zatankowanego paliwa.

Poza holowaniem firmy takie oferują wiele innych usług, dzięki którym możliwa jest dalsza jazda. To dlatego dobrym pomysłem jest wezwanie specjalistów, gdy dojdzie do nagłych awarii w terenie, które można zlikwidować od ręki, bez potrzeby holowania samochodu do serwisu.

Co warto wiedzieć o autoholowaniu?

W przypadku autoholowania mamy do czynienia z mniej skomplikowaną usługą polegającą na dojeździe na miejsce awarii lub wypadku i odholowaniu samochodu do warsztatu. Oznacza to, że w takiej firmie nie podejmuje się próby naprawiania auta na miejscu. Takie usługi są polecane, w czasie stłuczek, wypadków oraz poważnych awarii, których skutków nie da się zlikwidować w terenie.

Usługi autoholowania i pomocy drogowej w jednej firmie

Aktualnie wiele firm posiada w swoich ofertach usługi związane z pomocą drogową i autoholowaniem. Takie firmy są wysoce popularne, ponieważ zawsze starają się naprawiać auto na miejscu, a holowanie traktują jako ostateczność.

Dobrze jest zaopatrzyć się w dane kontaktowe porządnych firm zajmujących się holowaniem oraz pomocą drogową, na wypadek nagłych stłuczek lub awarii. Sporo przydatnych ofert i informacji jest dostępnych na stronie https://pomocdrogowa.info. W wyszukiwarce tej można znaleźć firmy z całego obszaru Polski.