Komfort i oszczędność czasu pod postacią mobilnej wulkanizacji

Obecnie przez telefon można załatwić wiele różnych spraw. Dużym zainteresowaniem cieszy się dzięki temu zjawisko mobilnej wulkanizacji. To przydatna usługa dla kierowców, którzy narzekają na problemy z oponami i nie mają wolnego czasu, aby zająć się ich profesjonalnym serwisowaniem.

Mobilna wulkanizacja – na czym konkretnie polega?

Z usługi wulkanizacji należy skorzystać przynajmniej raz w roku. Chodzi m.in. o wymianę opon po sezonie letnim, a tuż przed sezonem zimowym. W takim momencie można jednak napotkać na miejscu spore kolejki. Istnieje pewien sposób, aby ich uniknąć. Jest to mobilna wulkanizacja. Skorzysta się w ten sposób ze wszystkich usług, które są dostępne w punkcie stacjonarnym.

Cały zabieg opiera się na tym, iż wybrany fachowiec udaje się pod wskazane przez klienta miejsce i dokładnie sprawdza stan używanego ogumienia. Niekiedy takich prac nie da się wykonać na miejscu, wtedy auto jest zabezpieczane przez specjalistę, a koło wraz z oponą zabiera do serwisu. Następnie dochodzi do usunięcia zaistniałej usterki i zamontowania koła na swoim miejscu. Kierowca nie musi sobie tym zaprzątać głowy. To spora oszczędność czasu, ale też pieniędzy, ponieważ nie trzeba korzystać z lawety.

wulkanizacja z dojazdem

Mobilna wulkanizacja – dlaczego warto się zdecydować i ile kosztuje?

Usługa mobilnej wulkanizacji ma wiele zalet:

  • maksymalny komfort dla kierowców,
  • więcej pieniędzy w portfelu,
  • fachowcy dopasowujący się do potrzeb klientów.

Fachowiec pojawia się na miejscu wraz z niezbędnym sprzętem, a mianowicie zabiera ze sobą montażownicę i sprężarkę. To on odpowiada za wymianę ogumienia, przeprowadzenie montażu i demontażu, ale też wyważenie kół. Kierowcy są zwolnieni z takich obowiązków. Co prawda za mobilną usługę trzeba zapłacić nieco więcej pieniędzy, ale całość wychodzi finansowo na duży plus. Ostateczna cena za mobilną wulkanizację zależy od wielu rozmaitych czynników, m.in. od drogi, jaką fachowiec musi przebyć do klienta czy też typu auta, na którym będzie się pracowało. Wszystko jest oczywiście precyzyjnie ustalane.